14.05.2018

Будівництво оптичної інфраструктури для доступу до Інтернет у 8 тисячах населених пунктів України дозволить забезпечити можливість всім сільським школам підключити Інтернет та скоротити цифровий розрив між містом і селом у 4 рази.

Згідно з дослідженням фахівців Укртелекому, сьогодні в Україні Інтернет-покриття (фізична можливість підключитися) сягає 98% у містах та 44% у селах. Такий цифровий розрив обмежує можливості 8,3 мільйонів громадян щодо доступу до цифрових послуг, зокрема, медичних, адміністративних, навчальних та комерційних.

У 2018 році Укртелеком, який забезпечує фіксований доступ до Інтернету по всій території країни у понад 4500 населених пунктах, у тому числі і в 1350 селах.

Як свідчать отримані дані, широкосмуговий доступ до інтернету мають мешканці понад 1 тисячі міст та 4,1 тисяч сільських населених пунктів. Водночас 8,3 млн осіб, які проживають у 21,7 тисяч сіл, позбавлені такої можливості. Варто зауважити, що майже у 6,9 тисяч з цих населених пунктів є школи.

Маючи досвід будівництва і експлуатації мереж фіксованого Інтернет-доступу за технологіями ADSL та VDSL, FTTB та FTTH, враховуючи інфраструктуру та ресурси для реалізації проекту по всій території країни, Укртелеком провів відповідні розрахунки. Будівництво волоконно-оптичних ліній зв’язку (ВОЛЗ) до 6,9 тисяч сіл, в яких є школи, дозволить також додатково охопити ще понад 1 тисячу сіл, що розташовані поруч. Згідно з розрахунками, середня довжина оптичних ліній для підключення одного села складе 7,3 км. Усього потрібно збудувати 58 тис. км ВОЛЗ. Загальні інвестиції в подолання цифрового розриву становитимуть 6 млрд грн. Можливість підключитися до інтернету отримають 6 мільйонів людей у 8 тисячах сіл. Це дозволить скоротити цифровий розрив у 4 рази. 85 % сільського населення матимуть змогу користуватися інтернетом.

Якщо держава або міжнародні донори компенсують 3,2 млрд грн, то проект будівництва стає комерційно привабливим. Укртелеком зі свого боку може інвестувати в будівництво мережі доступу для підключення зазначених 8 тисяч сіл 2,8 млрд грн.

«Міжнародний досвід показує, що державно-приватне співробітництво дозволяє в короткі терміни будувати Інтернет-інфраструктуру для сільської місцевості. За нашими розрахунками, реалізуючи запропонований Укртелекомом проект, протягом двох з половиною років можна надати можливість доступу до Інтернету шести мільйонам українців», – говорить директор ПАТ «Укртелеком» Юрій Курмаз.

Перейти до списку всіх новин