16.07.2020

Нові користувачі, що підключаються до інтернету в межах проекту з розбудови волоконно-оптичної мережі доступу в сільських населених пунктах України, здебільшого обирають «сотню».

У населених пунктах, де раніше не було фіксованого інтернету, домашні користувачі все частіше обирають оптичний інтернет на швидкості 100 Мбіт/с. Тут серед нових абонентів понад 80% підключень саме до цього тарифного плану. Найбільше шанувальників такої швидкості у Вінницькій, Запорізькій та Хмельницькій областях.

Проект з розбудови сучасної мультисервісної мережі за технологією GPON у невеликих містах і селах, більшість з яких не мали швидкісного фіксованого інтернету, Укртелеком розпочав навесні, спільно з європейськими партнерами. Він передбачає розбудову оптичної телекомінфраструктури у сільській місцевості – понад 200 населених пунктів у 13 областях країни протягом двох років.

У результаті будівництва нової мережі мешканцям сіл Вінницької, Хмельницької, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Полтавської, Миколаївської, Сумської, Рівненської, Херсонської, Харківської, Черкаської, Луганської областей буде доступний швидкісний інтернет та інші сучасні телекомунікаційні послугами, у тому числі й Інтерактивне ТБ, інтернет-телефонія. До модернізованої, гігабітної волоконно-оптичної мережі (GPON), підключаються також об’єднані територіальні громади (ОТГ), освітні та медичні заклади, органи місцевої влади, держпідприємства.