26.06.2019

Протягом трьох весняних місяців один абонент домашнього оптичного Інтернет Укртелеком використав близько 540 Гб.

Користувачі домашнього Інтернету Укртелекому стали споживати більше трафіка. Протягом трьох весняних місяців один абонент, підключений до Інтернет за технологією ADSL, у середньому спожив понад 250 Гб, що на 5 % більше, ніж минулого року.

Водночас абоненти оптичної мережі Укртелекому користуються Інтернетом у рази активніше. Кожен з них за цих три місяці використав майже 540 Гб, що майже на 14% більше, ніж попередньої весни. У середньому добове споживання трафіка одним таким абонентом становить 6 Гб, а це еквівалентно скачуванню 2-4 повнометражних фільмів.

Дані свідчать, що користувачі Інтернету надають перевагу фіксованому доступу до мережі. Наприклад, у Західній Європі, де місячний Інтернет-трафік складає 44 Гб на одного мешканця, переважно теж вибирають фіксований Інтернет. Згідно зі звітом ЄС (Digital Economy and Society Index Report 2019) доля мобільного трафіка у цьому показнику становить лише 6 %.

Таким чином, мобільний широкосмуговий доступ слугує в основному як доповнення до фіксованого широкосмугового доступу. Так, наприклад, у 2018 році тільки 9% домогосподарств у ЄС підключалися до Інтернету лише за допомогою мобільних технологій.

Це підтверджує, що для забезпечення українців інтернетом та зменшення цифрової нерівності в нашій країні, де все ще тисячі населених пунктів потребують інтернетизації, потрібно розбудовувати телекомунікаційну оптичну мережу. Укртелеком зі свого боку реалізовує низку проектів щодо розвитку і модернізації інфраструктури, щороку будуючи тисячі кілометрів оптики.

Укртелеком, як найбільший провайдер широкосмугового доступу до Інтернету, забезпечує Інтернетом мешканців майже у 4500 населених пунктах України.

Перейти до списку всіх новин