18.05.2020

Укртелеком разом з європейськими партнерами продовжує активне розгортання GPON-мережі в села – вже розбудовано 520 км, розпочате підключення абонентів.

ПАТ «Укртелеком» продовжує реалізацію проектів щодо розбудови сучасної телекоммережі за технологією GPON (Gigabit Passive Optical Network). У межах спільного інвестиційного проекту Укртелекому з Iskratel і SID Bank, що розпочався наприкінці березня і охоплює понад 200 населених пунктів у 13 областях країни, вже прокладено понад півтисячи кілометрів сучасних волоконно-оптичних ліній зв’язку. До нової мережі вже підключаються сотні мешканців сіл у Вінницькій, Запорізькій, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях.

Нова мультисервісна волоконно-оптична телекомінфраструктура оператора у сільській місцевості дає змогу мешканцям і організаціям користуватися повним спектром телекомпослуг «як у місті». Мешканці населених пунктів, де розбудується нова мережа Укртелекому, можуть користуватися доступним безлімітним інтернетом на швидкостях до 1 Гбіт/с, дивитися цифрове Iнтерактивне ТV і мати IP-телефонію, як у містах. Популярними серед населення є тарифні плани: 200 Мбіт/с, 100 Мбіт/с та 50 Мбіт/с. Варто зауважити, що переважна більшість з цих населених пунктів до цього не мала доступ до оптичного інтернету.

Будівництво мережі та підключення нових абонентів здійснюється з дотриманням необхідних заходів безпеки в період карантину.

Варто зазначити, що це другий проект у співпраці з європейськими партнерами, що дозволяє скорочувати цифровий розрив в Україні. Перший проект з розбудови мереж за технологією GPON у 300 невеликих населених пунктах і селах стартував навесні минулого року.